Dni są coraz krótsze, a noce zimniejsze. Wielkimi krokami zbliża się zima, dlatego Caritas DWP jak co roku przeprowadza akcję „Podziel się ciepłem na zimę”. Zakupienie opału na zimę to jedna z głównych trosk rodzin, które zmagają się z problemami finansowymi.

„Zwracam się z uprzejmą prośbą o udzielenie mi pomocy przy zakupie węgla na zimę. Sytuacja mojej rodziny jest bardzo trudna. Ja jestem na bezrobociu a mój mąż jest schorowany! Dzieci się jeszcze uczą. Ledwo nam starcza pieniędzy na jedzenie i drobne opłaty, nie stać nas co roku na zakup węgla. Modlimy się, aby zima nie była ostra, żeby nasze dzieci nie marzły i nie musiały spać w kurtkach…”
Krystyna

Do Biura Caritas DWP wpływają już pierwsze podania z prośbą o pomoc w sfinansowaniu zakupu węgla, aby dzieci w czasie zimy nie marzły, nie chorowały i mogły się spokojnie uczyć. Wiele rodzin już na przełomie września i października martwi się, jaka w tym roku będzie zima. Każda zima (nawet ta, która wydaje nam się mniej sroga) stawia wiele ubogich rodzin naszej diecezji w dramatycznej sytuacji: już na początku stycznia w niektórych domach brakuje opału.

Jedna tona węgla to koszt ok. 900 zł. Domowe gospodarstwo zużywa ok 1,5 – 2 t węgla zimą. Ile może kosztować jedna łopata węgla? Dla wielu z nas prawie tyle co nic. A jest to ciepło, którego starcza, na cały dzień dla jednej rodziny.

Jak pomóc i zaradzić temu problemowi. Wystarczy wpłacić dowolną sumę na konto Caritas DWP: PEKAO SA nr 57 1240 6074 1111 0000 4991 2023 z dopiskiem „Węgiel” i… rozpalić w czyimś piecu.

Podzielmy się ciepłem, które płynie prosto z naszych wrażliwych serc..!