W niedzielę, 3 czerwca 2012 r. na terenie Domu Otwartych Serc w Otwocku uroczystą Mszą Świętą o godz. 12.00 rozpocznie się Charytatywny Piknik Rodzinny. Podczas Pikniku świętować będziemy X-lecie istnienia placówki, a zarazem rozpoczniemy obchody XX-lecia istnienia Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Uczcić pragniemy również Patrona Caritas diecezjalnej – św. Brata Alberta. Już dziś zapraszamy wszystkich serdecznie na Piknik!

W programie pikniku znalazły się m.in.: koncert zespołu Moja Rodzina, który również oprawi Mszę Świętą, koncert znanych i cenionych artystów scen warszawskich Od klasyki do rozrywki, koncert Reprezentacyjnej Orkiestry Ligi Rzecznej i Morskiej. Zaplanowana została aukcja dzieł sztuki, loteria, liczne konkursy i zawody dla dzieci, a także mini-cyrk, występ Fakira, pokaz tresury psów policyjnych, pokaz wozów strażackich, w tym zabytkowego wozu Braci Franciszkanów z OSP w Niepokalanowie, park linowy. Dla głodnych przygotowywane są stanowiska grillowe, grochówka z kotła, chleb ze smalcem, domowe ciasta, kawa, herbata, napoje.

Jeśli ktoś z Państwa chce i może pomóc nam w przygotowaniach, serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami (dane poniżej). W chwili obecnej staramy się pozyskać i zgromadzić m.in. naczynia jednorazowe (talerzyki, kubeczki, sztućce) oraz zadaszenia ogrodowe (namioty bądź parasole). Z radością przyjmiemy każdą pomoc z Państwa strony!

Centrum Interwencji Kryzysowej Caritas DWP
Dom Otwartych Serc
ul. Tadeusza 12, Otwock
tel.: 22 779-58-63
e-mail: cik.otwock@caritas.pl

autorka materiału: Małgorzata Piotrowicz